Budowa strażnicy PSP w Wadowicach. Za mały budżet

Wczoraj odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach. Okazało się, że strażacy mają za mały budżet.

Nowa siedziba wadowickiej straży pożarnej zostanie wybudowana na ulicy Błonie, vis a vis stadionu klubu Skawa Wadowice.

Będzie to budynek posiadający halę garażową, w której znajdzie się czternaście stanowisk, garaż przeznaczony do mycia pojazdów i sprzęt oraz dwie części.

Pierwsza część znajdująca się na parterze przeznaczona jest dla strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Zaprojektowano pomieszczenia Stanowiska Kierowania, pokoje wypoczynku, kuchnię, salę szkoleniową, szatnie, siłownie, magazyny, pomieszczenia socjalne itp.

W drugiej części znajdującej się na piętrze znajdą się kabinety kierownictwa Komendy Powiatowej PSP z zapleczem, sala odpraw, izba pamięci, pomieszczenia dla pracowników wydziałów, pomieszczenia socjalne, archiwum, serwerownia i pokoje gościnne.

W budynku znajdzie się również sala edukacyjna OGNIK.

Otwarcie ofert

Początkowo informowano, że wartość inwestycji szacowana jest na 25 milionów złotych. Wczoraj okazało się, że zarezerwowane środki są zdecydowanie mniejsze. Komenda Powiatowa PSP na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 19,7 mln zł.

W wyznaczonym terminie do Zamawiającego wpłynęło 21 ofert od firm i konsorcjów. Oferty wahają się one od 25 do aż 40 milionów złotych.

Czy budżet zostanie zwiększony? Czas pokaże.

Exit mobile version