Gmina Dobra w powiecie polickim w przyszłym roku wybuduje salę szkoleń dla GPR OSP w Wołczkowie. Tak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu na zadania z Budżetu Obywatelskiego.

Na realizację Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku Gmina Dobra przeznaczyła milion złotych. w głosowaniu, które trwało od 11 września do 2 października wzięło udział 1416 mieszkańców, z czego 319 zagłosowało na projekt pod nazwą ‘Sala szkoleń specjalistycznych przy remizie w Wołczkowie’.

Projekt o wartości 200 tysięcy złotych zakłada, że przy istniejącej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie zostanie wybudowana sala szkoleń, która będzie przylegać do budynku i przygotowywanej do realizacji rozbudowy o garaż i zewnętrzny teren szkoleniowy. Stanowić będzie część kompleksu szkoleniowego.

W ramach OSP Wołczkowo funkcjonuje jedyna w województwie zachodniopomorskim Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza, która wykorzystuje psy ratownicze o specjalności terenowej i gruzowiskowej certyfikowane przez Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Foto. materiały jednostki

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl