Ponad dwa miliony złotych w przyszłym roku trafi do łódzkich jednostek OSP. Tak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

W szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego łodzianie wybrali 235 projektów, które w przyszłym roku zostaną zrealizowane, wśród nich jest osiem zgłoszonych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 1 mln 100 tys. złotych z miejskiej kasy trafi do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Wiskitno. Środki zostaną przeznaczone na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, który zastąpi 35-letniego Jelcza.

Samochody otrzymają również trzy inne jednostki. OSP Łódź – Łagiewniki za 310 tys. zł kupi lekki samochód ratowniczo – gaśniczy, a OSP Łódź Mikołajew i OSP Nowe Złotno za odpowiednio 156 tys. zł i 160 tys. zł zamierzają kupić busy.

Łodzianie wytypowali także do realizacji projekty takie, jak zakup zestawu ratownictwa technicznego LUKAS dla OSO Łódź-Łaskowice – 100 tys. zł, zakup pilarek do drewna dla OSP ORW Łódź – 8900 zł, zakup przyczepy do zdarzeń masowych dla OSP Retkinia – 65 644 zł i zakup wyposażenia i umundurowania dla OSP Łódź-Sikawa – 114 500 zł.

W tegorocznym głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego udział wzięło ponad 113 tysięcy mieszkańców.

Foto. Sebastian Komorowski/ratownicza.net

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl