Zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcji styropianu w hali zapraw suchych i klejów w Budzyniu (woj. wielkopolskie) wpłynęło do dyspozytora KP PSP w Chodzieży dzisiaj o godzinie 11:45. Ogień zauważył jeden z pracowników, który natychmiast wezwał straż pożarną.

Po dojechaniu na miejsce przez pierwsze zastępy okazało się, że ogniem objęty był najwyższy budynek zakładu – magazyn z trzema silosami, w których przechowywano między innymi wapno i cement.

Płonie otulina silosu technologicznego, która jest wykonana z płyty obornickiej, a to materiał dość trudny do ugaszenia. Sam silos też jest wysoki, więc ta akcja gaśnicza jest prowadzona na wysokości 20 metrów. – poinformował Sławomir Brandt, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Akcję gaśniczą, która trwała prawie dwie godziny utrudniał silny wiatr. Z pożarem walczyło 11 zastępów straży pożarnej, w sumie ponad 50 strażaków. Przyczyny wybuchu pożaru oraz poniesione straty nie są jeszcze znane. To ustalą – zmien to policjanci i biegły od spraw pożarnictwa.

o autorze

Redakcja