Firma Bumar-Koszalin wchodząca w skład Grupy WISS wygrała postępowanie przetargowe Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku na dostawę dwunastu podnośników.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów z podnośnikiem hydraulicznym SHD-23 na podwoziu z napędem 4×2 i silnikiem o mocy minimum 250 KM. Zabudowa powinna być wykonana z materiałów opornych na korozję, a platforma w formie podestu roboczego. Podnośnik o wysokości ratowniczej minimum 23 metrów, wyposażony w drabinę na całej długości wysięgnika, kosz o udźwigu min. 250 kg, wzdłuż wysięgnika teleskopowy pion wodny zapewniający dostarczenie wody przy ciśnieniu 12 bar do działka wodno-pianowego zamontowanego na koszu.

Każdy pojazd musi być wyposażony w sprzęt zgodnie ze ‘Standardem wyposażenia samochodu specjalnego z podnośnikiem hydraulicznym typoszeregu SH’ zatwierdzonym w 2015 roku przez Komendanta Głównego PSP.

Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez firmę Bumar-Koszalin o wartości 18 mln 391 tysięcy złotych. Prawdopodobnie będą to podnośniki PMT-25D na podwoziu MAN TGL 4×2.

Zgodnie z umową, która zostanie podpisana w styczniu do 31 lipca samochody trafią do komend powiatowych/miejskich PSP w Łodzi, Olkuszu, Płocku, Gdyni, Słupsku, Nowym Dworze Gdańskim, Strzelcach Opolskich, Rudzie Śląskiej, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nowym Mieście Lubawskim i Szczecinku.

Był to ostatni przetarg w ramach projektu DAR.

Więcej:

350 mln zł dla PSP. DAR i KOLEJ lista

DAR I KOLEJ – stan realizacji

Foto. Bumar-Koszalin

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl