Dzisiaj w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy odbyło się uroczyste przekazanie bonów paliwowych z PKN Orlen dla strażaków PSP i OSP z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Bony paliwowe, każdy o wartości dwóch tysięcy złotych trafiło do 40 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów bydgoskiego, nakielskiego, żnińskiego, tucholskiego, sępoleńskiego. Pięć komend Państwowej Straży Pożarnej otrzymało po 16 tysięcy złotych na paliwo.

W uroczystości udział wziął Mikołaj Bogdanowicz – wojewoda kujawsko-pomorski, nadbryg. Janusz Halak – komendant wojewódzki PSP oraz przedstawiciele PKN Orlen i jednostek straży pożarnych.

–To przekazanie bonów paliwowych jest jednocześnie wyrazem podziękowania za ofiarność i służbę podczas nawałnic. Jesteśmy dziś w Szkole Podoficerskiej PSP, bo również elewi tej szkoły uczestniczyli w akcjach m.in. w powiecie żnińskim. Mijają właśnie dwa miesiące od tragicznej w skutkach nawałnicy, od bardzo trudnej akcji ratowniczej, która się udała m.in. dlatego, że mamy tak wspaniałych strażaków zarówno PSP, jak i OSP. Dziękuję za wasz trud i poświęcenie – powiedział wojewoda.

Foto. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

o autorze

Redakcja/Łukasz