W niedzielę 19 września, kilka minut po 21, na skrzyżowaniu ulic Magnuszewskiej i Wojska Polskiego doszło do wypadku dwóch pojazdów osobowych. Miejskie Stanowisko Kierowania w Bydgoszczy zadysponowało na miejsce zastęp z Wydziału Liniowego Szkoły Podoficerskiej PSP.

[galeria=8,prawa]Tuż po godzinie 21 na skrzyżowaniu ulic Magnuszewskiej i Wojska Polskiego zderzyły się renault megane i daewoo espero. W wyniku zderzenia samochód renault, którym podróżowały 4 osoby przewrócił się na bok. Poszkodowani z renault zostali ewakuowani z pojazdu przez strażaków przy pomocy narzędzi hydraulicznych, natomiast poszkodowani z daewoo wyszli o własnych siłach z pojazdu.

[galeria=6,lewa]Do pomocy został wezwany jeszcze jeden zastęp z Wydziału Liniowego Szkoły Podoficerskiej PSP. Jak się okazało kierujący byli trzeźwi. Do szpitala trafili wszyscy uczestnicy wypadku, łącznie 7 osób. Niestety następnego dnia w szpitalu zmarła 63-letnia kobieta. Prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez renault. Działania strażaków trwały około dwóch godzin.

W akcji udział brały:

  • 251[C]40 SRd Renault Premium,
  • 251[C]21 GBA Volvo FL240,
  • 7x Pogotowie,
  • Policja.

o autorze

Redakcja