W poniedziałek 29 listopada, kilka minut przed godziną 18 doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem linii nr „1” na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej z ul. Bałtycką. Na miejsce natychmiast udały się wszystkie służby ratunkowe.

Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki Volkswagen Golf Combi zderzył się z tramwajem linii nr „1” jadącym w kierunku centrum. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych musieli uwolnić zakleszczonego kierowce. Ranny kierowca prawdopodobnie doznał urazu kończyn dolnych. Przytomny, w stanie dobrym, został odwieziony do szpitala.

Do działań ratowników ze straży należało również usunięcie pojazdu znajdującego się na torach. Strażacy zepchnęli pojazd na pobocze. Prawdopodobną przyczyną wypadku były trudne warunki atmosferyczne jak i nieuwaga kierowcy. Ruch na ulicy Fordońskiej w kierunku centrum był utrudniony tak samo jak ruch tramwajowy w okolicy miejsca zdarzenia. Działania strażaków trwały około godziny.

Drodzy kierowcy!! Apelujemy o zwiększenie uwagi na drodze oraz o podróżowanie z prędkością odpowiednią do panujących warunków. Warto poświęcić te kilka minut więcej na podróż i szczęśliwie wrócić do swoich domów i rodzin.

W akcji udział brały:

  • 301[C]21 GBA Volvo FL614,
  • 301[C]40 GBArt M. Benz 814D,
  • Pogotowie,
  • Policja.

o autorze

Redakcja