Dnia dwudziestego siódmego kwietnia, około godziny 22, na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania od razu zadysponował na miejsce zastęp z Wydziału Liniowego SPPSP.

Krótko przed godziną 22.00 na al. Jana Pawła II w kierunku ronda toruńskiego w Bydgoszczy jadące od strony Inowrocławia czerwone audi zjechało nagle na lewy pas ruchu i uderzyło w tył czarnego volkswagena golfa. Wskutek zderzenia audi uderzyło w przydrożną latarnie, która przewróciła się na pas zieleni. Uderzony golf wpadł w poślizg i po przebyciu około 50 metrów uderzył w następna latarnie łamiąc ją. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd zatrzymał się ponad 50 metrów dalej.&

Do pierwszych działań przybyłych na miejsce strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie pierwszej pomocy oraz uwolnienie za pomocą narzędzi hydraulicznych zakleszczonego kierowcy we wraku audi, sprawdzeniu czy nie ma innych poszkodowanych oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Kierujący VW wyszedł z pojazu o własnych siłach z niegroźnymi potłuczeniami. Kierowca czerwonego pojazdu został przetransportowany do szpitala gdzie zbadano jego krew na zawartość alkoholu. Jak się okazało 22-latek miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Jak informuje Maciej Osiński z zespołu prasowego bydgoskiej policji, trzej pasażerowie audi zbiegli z miejsca zdarzenia. Uciekinierów nie udało się jeszcze znaleźć. Prawdopodobnie również byli pod wpływem alkoholu.

Działania strażaków trwały około 3 godzin. Na czas działań trzypasmowa droga została zwężona do jednego pasa.

W tym samym miejsu ponad miesiąc temu zgineła w wypadku 2,5-letnia dziewczynka:

http://www.remiza.com.pl/aktualnosc/2133/

Czy to kolejne niebezpieczne miejsce w centrum Bydgoszczy?&

W akcji udział brały:

  • 251[C]40 SRd Renault Premium
  • Pogotowie
  • Policja
  • Pomoc Drogowa

o autorze

Redakcja