W niedzielę 28 listopada, kilka minut po godzinie 18 doszło do groźnego wypadku na ul. Nakielskiej, kilka metrów za przychodnią rejonową „Wilczak”. Na miejsce natychmiast zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe.

Tuż po godzinie 18 doszło do groźnego wypadku na ul. Nakielskiej. W wyniku zderzenia samochód mercedes, którym podróżowały 4cztery osoby wpadł w poślizg i uderzył w słup. Dwóch z poszkodowanych zostało ewakuowanych przez strażaków, natomiast pozostała dwójka opuściła pojazd o własnych siłach.

Do szpitala trafili kierowca wraz z pasażerem jadącym z tyłu – osoba ta podróżowała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierujący pojazdem doznał urazu kończyny dolnej, a drugi z poszkodowanych nieprzytomny w stanie ciężkim został odwieziony natychmiastowo do szpitala. Do kolejnych działań ratowników należało sprawdzenie źródła wydobywającego się spod maski dymu. Przy użyciu szybkiego natarcia zlikwidowano powstający pożar. Następnie strażacy przystąpili do odłączenia akumulatora oraz zlikwidowania płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Prawdopodobną przyczyną była zbyt duża prędkość. Działania strażaków trwały około godziny.

W akcji udział brały:

  • 301[C]40 GBArt M. Benz 814D,
  • 3x Pogotowie,
  • Policja.

o autorze

Redakcja