Dnia dwudziestego pierwszego marca, krótko po godzinie 15:20, na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych oraz dwóch samochodów ciężarowych. Oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania od razu zadysponował na miejsce dwa zastępy z Wydziału Liniowego SPPSP.

Do tragicznego wypadku doszło na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. W wypadku obrażenia odniosły cztery osoby, w tym 2-letnie dziecko. Samochód&ciężarowy, który wjeżdżał na rondo Toruńskie z kierunku Inowrocławia, nie zdążył zahamować.&Wpadł na stojące przed nim dwa samochody osobowe i „wcisnął” je pod stojący przed nimi inny samochód ciężarowy.&

Po przybyciu pierwszego zastępu na miejsce wypadku główne działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób poszkodowanych znajdujących się we wrakach pojazdów oraz pomocy pogotowiu ratunkowemu w udzielaniu pierwszej pomocy. Kierująca czerwoną Toyotą wraz z pasażerką znajdowały się już w karetkach pod opieką ratowników. W pierwszej kolejności strażacy przystąpili do ewakuacji dziewczynki, która znajdowała się w foteliku na tylnim siedzeniu czerwonego pojazdu. W tym celu konieczne okazało się rozcięcie karoserii. Dziewczynka w stanie krytycznym natychmiast została odwieziona do szpitala.&Niestety dziewczynki nie udało się uratować, zmarła po przewiezieniu do szpitala. W czarnym BMW nadal znajdował się uwięziony kierowca. Był przygnieciony kierownicą co utrudniało jego ewakuacje. Po odcięciu dachu i kierownicy mężczyzna został przekazany pod opiekę pogotowiu.&Cała operacja wydobywania poszkodowanych przebiegała przez ponad 40 minut.

Dalsze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca wypadku i neutralizacji rozlanych płynów. Następnie do działań przystąpili policjanci z wydziału ruchu drogowego. W tym czasie na miejsce przybyła Pani prokurator, która wraz policjantami badała przyczyny wypadku. Po zakończonych oględzinach miejsca zdarzenia przystąpiono do usuwania wraków blokujących ulice oraz sorpcji pozostałych płynów rozlanych na jezdni. Działania ratowników trwały około 4 godzin. Kierowca ciężarówki marki Iveco był trzeźwy.

&

W działaniach udział brały:

  • 251[C]40 SRd Renault Premium – WL SPPSP
  • 251[C]43 SCRt Scania – WL SPPSP
  • 251[C]90 SOp Suzuki – WL SPPSP
  • 300[C]90 SOp Jeep – KM PSP Bydgoszcz
  • Pogotowie
  • Policja
  • Pomoc Drogowa

o autorze

Redakcja