Dnia trzydziestego czerwca, około godziny 21, na drodze krajowej numer 10 w Pawłówku doszło do zderzenia czołowego samochodu ciężarowego z dostawczym. Oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania od razu zadysponował na miejsce dwa zastępy strażaków.

Na miejsce skierowano po jednym zastępie GBA z JRG 1 i 3 wracające po wcześniejszym wezwaniu do wypompowywaniu wody po nawałnicy. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z JRG 1 natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia terenu akcji oraz udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wypadku.

W tym czasie na miejsce wypadku dojechały karetki pogotowia oraz &zastęp z JRG 3. Niestety przybyły lekarz stwierdził zgon kierowców obu pojazdów. W dalszej kolejności toczyła się walka o życie pasażera samochodu dostawczego. Wspólnymi siłami ratowników medycznych oraz strażaków udało się wydostać zakleszczonego pasażera. Dalszej pomocy udzielali poszkodowanemu lekarze w karetce. Mężczyzna z licznymi obrażeniami kończyn oraz przebitej tętnicy w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala w Bydgoszczy. Następnymi działaniami ratowników PSP było odłączenie akumulatorów oraz podanie jednego prądu piany na rozlane paliwo na jezdni. &

Ze względu na małą ilość policjantów znajdujących się na początku akcji na miejscu zdarzenia strażacy pilnowali, żeby żadna niepowołana osoba nie znalazła się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca tragedii.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli materiał dowodowy, który będzie wykorzystany przy wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku. Jak ustalili śledczy doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego Man przewożącego drzewo z samochodem dostawczym Renault na prostym odcinku drogi. Dokładniejsze przyczyny tragedii nie są jeszcze znane.

Droga na czas działań była zablokowana do godziny 5 rano.

Tekst i zdjęcia: Artur Żywociński

o autorze

Redakcja