Wczoraj&kilkanaście minut przed południem na budowie Galerii Kujawskiej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z pracowników wpadł do zbiornika przeciwpożarowego głębokiego na około 10 metrów.

Wezwani do zdarzenia strażacy ze Szkoły Podoficerskiej zeszli do poszkodowanego po drabinie i zaopatrzyli go wspólnie z ratownikami medycznymi. Dowódca akcji poprosił o przysłanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3, jednak okazało się, że znajduje się ona na ćwiczeniach poza Bydgoszczą.

W tym momencie zapadła decyzja o zadysponowaniu „pierwszego wyjazdu” z JRG 1. Samochód tej jednostki jest wyposażony w podstawowy sprzęt do ratownictwa wysokościowego, a strażacy niedawno ćwiczyli podobne scenariusze akcji.

Dowódca szybko zorganizował stanowisko to wciągnięcia poszkodowanego zastępując brak trójnogu dwoma drabinami nasadkowymi oraz stojakiem hydrantowym. Poszkodowany w asyście strażaka w uprzęży został wyciągnięty na górę i przekazany pogotowiu ratunkowemu.

Po wyciągnięciu poszkodowanego na miejsce akcji przyjechał ściągnięty z ćwiczeń dowódca grupy wysokościowej i bardzo wysoko ocenił zbudowane przez naszych strażaków stanowisko. Będący na miejscu działań oficerowie z Komendy Miejskiej pochwalili dowódcę sekcji z JRG 1 za wzorową organizację działań i profesjonalizm.

Źródło: JRG 1 Bydgoszcz

o autorze

Redakcja