Bydgoszcz: Zawody w ćwiczeniu bojowym w SP PSP

6 sierpnia w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, zorganizowane zostały wewnętrzne zawody sportowo pożarnicze w ćwiczeniu bojowym.

Pomysł powstał z inicjatywy trzech zaprzyjaźnionych słuchaczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 KM PSP Poznań i Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.

Przy pomocy oficera dyżurnego szkoły, po raz pierwszy na terenie poligonu szkolnego doszło do rywalizacji między kursami, a mianowicie KS 3 i KS 4. Zgłosiło się sześć drużyn, z czego dwie z najlepszym czasem stanęło do walki o pierwsze miejsce.

Po emocjonującym finale z najlepszym czasem 37,70 sekundy, zawody ukończyła drużyna z Ostrołęki tuż przed ekipą z Poznania. Zwycięzcy zostali wyróżnieni na apelu wieczornym brawami i pamiątkowym dyplomem.

Chęć rywalizacji napędza nas do podwyższania swojej sprawności fizycznej i pracy w zespole, co jest niezbędne by biec ludziom na ratunek.