Dzisiaj rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z katowickiej delegatury zatrzymali byłego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach i członka komisji przetargowej.

Sprawa ma związek z wielowątkowym śledztwem prowadzonym przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Dotyczy nieprawidłowości przy inwestycjach budowlanych realizowanych m.in. na Śląsku,  finansowanych ze środków publicznych i europejskich.

Krystyn B. były Komendant Miejski PSP w Mysłowicach w momencie odejścia ze służby w stopniu starszego brygadiera usłyszał zarzuty dotyczące tzw. zakłócania przetargu publicznego, składania fałszywych oświadczeń w toku procedury przetargowej i przekroczenia uprawnień/niedopełnienia obowiązków w związku z pełnioną funkcją publiczną w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla firmy,  na rzecz której został rozstrzygnięty przetarg.

Członek komisji przetargowej usłyszał zarzuty zakłócania przetargu publicznego i składania fałszywych oświadczeń w toku procedury przetargowej.

Obaj mężczyźni po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów zostali zwolnieni do domu.

Krystyn B. został odwołany ze stanowiska w październiku 2016 roku przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Głównym powodem decyzji – jak donosiły media – była sądowa ugoda i przywrócenie do służby kwatermistrza, który ukradł koło zapasowe od wozu strażackiego i próbował je sprzedać w internecie.

Z kolei budowa Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach po kilku problemach została zakończona i oficjalnie otwarta 13 lutego 2018 roku.

Foto. KM PSP Mysłowice

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl