Ostatnie kilka tygodni to, przed zbliżającymi się targami MWC, prawdziwy festiwal przecieków oraz nowinek na temat kolejnych smartfonów. W gąszczu informacji na temat flagowców od gigantów takich jak Samsung czy HTC, pojawiają się także i mniej znane modele… które mają jednak zazwyczaj przynajmniej jedną, niezwykłą cechę.

Niedawno pisaliśmy o najtańszym smartfonie świata – Freedom 251 – za 15 złotych, a tym razem mamy dla Was coś z nieco innej kategori. CAT, marka należąca do firmy Caterpillar produkującej głównie ciężarówki oraz obuwie, przygotowała właśnie kolejnego smartfona – CAT S60. Co w nim niezwykłego? Telefon jako pierwszy na świecie posiada wbudowaną kamerę termowizyjną. Nietypowe rozwiązanie przygotował FLIR.

cat2

Sam sprzęt będzie można szczegółowo obejrzeć podczas wspomnianych targów MWC w Barcelonie, ale już teraz poznaliśmy jego specyfikację. Ekran będzie miał przekątną 4,7 cala i zostanie wykonany z Gorilla Glass 4. Co ciekawe, dotykową warstwę wykonano w taki sposób, aby odbierała sygnały nawet wtedy, gdy jesteśmy w rękawiczkach lub mamy mokre dłonie. W środku znajdziemy procesor Snapdragon 617, 3 GB RAM oraz 32 GB wewnętrznej, wbudowanej pamięci. Potężna bateria 3800 mAh ma zapewnić długi czas działania, a kompletu dopełniają dwie kamery – tylna ma 13 megapikseli, a przednia oferuje 5 megapikseli.

cat3

Sugerowana cena producenta to 649 euro (około 2850 złotych) i choć to wysoka kwota, telefon stworzony ewidentnie do korzystania w ciężkich warunkach, z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

Źródło: Komputer Świat

o autorze

Redakcja