Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie ogłosiła dzisiaj przetargi na dostawę nowych samochodów.

Pierwszy przetarg polega na dostawie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4×4 lub 4×2, silnikiem o mocy min. 210 kW, manualną skrzynią biegów i kabiną brygadową.

Wóz powinien posiadać zbiornik wody o pojemności min. 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 1600 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linie szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wyciągarkę.

Do tego sprzęt: podest ratowniczy, drabina nasadkowa, urządzenie do wytwarzania i podawania piany, kurtyna dymowa, samochodowa płachta gaśnicza, spodnie pilarza, armatura wodno-pianowa, wentylator oddymiający, sprzęt burzący, zestaw PSP R1, motopompa pływająca, opryskiwacz itp.

Drugi ogłoszony przetarg polega na dostawie kompanijnego samochodu dowodzenia i łączności.

Według specyfikacji na podwoziu z napędem 4×2 i kabiną trzyosobową powinna zostać zamontowana zabudowa kontenerowa wykonana z materiałów odpornych na korozję. W środku mają znaleźć się dwa stanowiska operatorskie, stół roboczy, schowki i szafa.  

Ma być wyposażony w niezbędną instalację elektryczną, wewnętrzną sieć teleinformatyczną, sieć IP, komputery, monitory, drukarkę, dwa maszty antenowe do długości 4 i 7 metrów, kamery, agregat prądotwórczy, zestaw R0 i inny sprzęt obszernie opisany w specyfikacji.

Firma, która wygra będzie miała na dostarczenie średniego samochodu 150 dni od dnia podpisania umowy, a samochodu dowodzenia i łączności 180 dni.

Foto. CS PSP Częstochowa

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl