W dniach 12-13 września w Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie odbyły się Centralne Zawody Pożarnicze Wojskowych Straży Pożarnych na Szczeblu Sił Zbrojnych RP.

W zawodach udział wzięły jednostki, które uzyskały najlepsze wyniki na zawodach pożarniczych tzw. I poziomu organizowanych przez Delegatury WOP, a także strażacy zakwalifikowani do udziału w ćwiczeniu indywidualnym. Składały się z egzaminu teoretycznego oraz części praktycznej: ćwiczenie indywidualne, zespołowe oraz ćwiczenie bojowe.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej Wojskowych Straży Pożarnych zajęła jednostka z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach, drugie miejsce WSP 4. Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Potok, a trzecie WLSP 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach.

Najlepszym strażakiem w konkurencji indywidualnej okazał się szer. Łukasz Mejza z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny,  drugie miejsce zajął st. szer. Dawid Zych z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, a trzecie st. mar. Karol Stenka z Komendy Portu Wojennego w Gdyni.

– W ciągu dwudniowych zmagań, mieliśmy okazję podziwiać umiejętności najlepszych zastępów w Wojsku Polskim, reprezentujących najwyższy poziom wyszkolenia. Dzisiejsze zawody pozwoliły wyłonić najlepszych strażaków. Wszystkim serdecznie gratuluję – powiedział Komendant Centrum płk Krzysztof Tokarczyk.

Foto. WOP

o autorze

Redakcja/Łukasz