W wyniku zderzenia dwóch aut jedna osoba nie żyje, a osiem trafiło do szpitala. To wstępne oceny wypadku, do jakiego doszło dzisiaj około godziny 13 w Charbrowie koło Łeby (pomorskie).

[galeria=5,prawa]Tragiczny wypadek wydarzył się na drodze wojewódzkiej 214 (Lębork – Łeba). Dwa samochody, Audi A4 oraz Volkswagen Transporter zderzyły się czołowo, przez co zginął 60-letni kierowca Volkswagena, a osiem innych osób (w tym kierowca Audi oraz dziecko) przebywa w lęborskim szpitalu. W Volskwagenie podróżowały cztery osoby (w tym właśnie dziecko), natomiast w Audi – pięć osób.

[galeria=15,lewa]- Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Oceni je biegły po analizie dokumentów i oględzinach samochodu. Wiadomo, że kierowca audi był trzeźwy – powiedział Daniel Pańczyszyn, rzecznik prasowy policji w Lęborku.

Na stronach Ochotniczej Straży Pożarnej w Wicku możemy przeczytać, że rozpędzone było Audi. Wszystko rozgrywało się na zakręcie tuż przed Charbrowem (jadąc od strony Łeby, proszę porównać z mapką poniżej).

Więcej informacji wkrótce.

Foto: Edyta Litwiniuk/gp24.pl / OSP Wicko / TV BIS

o autorze

Redakcja