W poniedziałek (18 kwietnia) około godziny 14:00 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierownia Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odebrał klikanaście telefonów z informacją, że w miejscowości Charbrowo (powiat lęborski, gmina Wicko) pali się oborostodoła. Natychmiast zaczęto dysponować najbliższe jednostki OSP, wysłano również siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku.

Gdy pierwsze zastępy straży pożarnej dojechały na miejsce, ogień trawił już dach potężnej oborostodoły. Na szczęście nie było w niej zwierząt, a ilość siana, słomy nie były duża. Ratownicy podali prądy wody w natarciu jednocześnie tworząc stanowisko wodne przy jednym ze stawku niedaleko miejsca pożaru. W walce z pożarem zaangażowano duże siły i środki nie tylko z gminy Wicko, ale także zadysponowano strażaków z Łeby (miasto Łeba) oraz Łebienia i Krępy Kaszubskiej (gmina Nowa Wieś Lęborska).

Nad całością akcji gaśniczej czuwał st. kpt. Bogdan Madej, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Akcja trwała prawie pięć godzin. W imieniu strażaków chciałbym podziękować za napoje oraz ciepłą zupę, którą zorganizował dzierżawca obiektu.

o autorze

Redakcja