Wielkopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę samochodu ratownictwa chemicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa ciężkiego samochodu ratownictwa chemicznego z napędem 6×2, silnikiem o mocy min. 310 kW, automatyczną hydrokinetyczną skrzynią biegów i kabiną w układzie siedzeń 1+1.

Zabudowę należy wykonać z kompozytu poliestrowo szklanego, wykończenia i mocowania z materiałów odpornych na korozję. Powinna posiadać wydzielony segment ze schowkami sprzętowymi z dostępem z zewnątrz, wydzielony przedział dla strażaków, a tył przystosowany do przewozu ciężkiego sprzętu wraz z windą załadowczą o udźwigu min. 1500 kg.

Samochód będzie wyposażony w generator prądu, maszt oświetleniowy i sprzęt zgodny ze standardem wyposażenia dla SCRch zatwierdzonym przez Komendanta Głównego PSP.

Jeśli przetarg zostanie pozytywnie zakończony samochód trafi na początku  2021 r. do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. Bocar 

o autorze

Redakcja/Łukasz