Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu na dostawę samochodu ratownictwa chemicznego.

Przypominamy, przedmiotem postępowania jest dostawa ciężkiego samochodu ratownictwa chemicznego z napędem 6×2, silnikiem o mocy min. 310 kW, automatyczną hydrokinetyczną skrzynią biegów i kabiną w układzie siedzeń 1+1.

Zabudowę należy wykonać z kompozytu poliestrowo szklanego, wykończenia i mocowania z materiałów odpornych na korozję. Powinna posiadać wydzielony segment ze schowkami sprzętowymi z dostępem z zewnątrz, wydzielony przedział dla strażaków, a tył przystosowany do przewozu ciężkiego sprzętu wraz z windą załadowczą o udźwigu min. 1500 kg.

Samochód będzie wyposażony w generator prądu, maszt oświetleniowy i sprzęt zgodny ze standardem wyposażenia dla SCRch zatwierdzonym przez Komendanta Głównego PSP.

W wyznaczonym terminie do Komendy Wojewódzkiej PSP wpłynęły cztery oferty, na sfinansowanie zamówienia zarezerwowano 2 mln 640 tys. zł brutto:

  1. Szczęśniak PS – 3 455 070 zł brutto,
  2. PS Bocar – 3 191 850 zł brutto,
  3. Moto-Truck – 2 548 566 zł brutto,
  4. Wawrzaszek ISS – 2 945 850 zł brutto.

Wszystkie firmy zadeklarowały zrealizowanie zamówienia do końca marca 2021 roku.  

Samochód trafi do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Poznaniu.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. rogozno112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz