Prokuratura Rejonowa w Chojnicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko strażakowi z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Chojnicach, który w ubiegłym roku spowodował wypadek.

1 października 2016 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika przy ulicy Piłsudskiego. Dyżurny zadysponował zastęp z JRG, który jednak nie dojechał na miejsce. Na skrzyżowaniu ulicy Sukienników, Swarożyca i Wysoką wóz strażacki zderzył się z fiatem punto, w wyniku zderzenia do szpitala trafił kierowca i pasażerka osobówki. Ich stan lekarze określali jako ciężki.

Na początku marca po trwającym kilka miesięcy śledztwie prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi M. który tego dnia siedział za kierownicą wozu strażackiego.

– Marek M. wjechał na skrzyżowanie w Chojnicach przy czerwonym świetle. Nie upewnił się wcześniej, czy wszyscy uczestnicy ruchu udzielili mu pierwszeństwa przejazdu i w ten sposób doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym, mającym zielone światło fiatem punto – informuje Prokuratora Rejonowego.

Strażak nie przyznaje się do winy, grozi mu osiem lat więzienia.

Foto. KP PSP Chojnice

o autorze

Redakcja/Łukasz