Wczoraj po południu między Prostynią, a Żółwinem doszło do zderzenia dwóch samochodów, zdarzenie takie do jakich dochodzi codziennie, jednak tym razem ewidentnie zawinił jeden z kierowców, który nie popisał się swoją mądrością – wręcz przeciwnie. Oba pojazdy wpadły w poślizg i wjechały do przydrożnego rowu uderzając w drzewa. Jeden z kierowców doznał urazu kolana i został przewieziony do szpitala w Choszcznie.

51 – letni kierujący samochodem osobowym marki daewoo komando (mieszkaniec powiatu pilskiego), mimo zakazy wyprzedzania, podwójnej linii ciągłej oraz trudnych warunków panujących na drodze (opadów śniegu, oblodzonej nawierzchni jezdni), zdecydował się wyprzedzić jadącego przed nim forda mondeo.

W trakcie wykonywania tego manewru uderzył w forda ciągniętą przez siebie przyczepką. Skutkiem tego oba pojazdy wpadły w poślizg, zjechały do rowu i uderzyły w drzewa. Kierowca forda z urazem kolona został przewieziony do szpitala w Choszcznie gdzie będzie operowany.

Jak się okazało przyczepka nie była zarejestrowana i ubezpieczona, jakby tego było mało tablica rejestracyjna pochodziła z innego pojazdu. Obaj kierowcy byli trzeźwi, postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie.

Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność w czasie jazdy.

Foto: KP P Choszczno.

o autorze

Redakcja