Ciało leżało w pogorzelisku cztery miesiące. Prokuratura zdecydowała

Foto. ilustrujące Łukasz Rutkowski

Prokuratura Okręgowa w Radomiu zakończyła czynności w związane z wyjaśnianiem sytuacji, że po czterech miesiącach w pogorzelisku odnaleziono ciało mężczyzny.

Dla przypomnienia, w listopadzie 2022 roku strażacy prowadzili działania przy pożarze drewnianego budynku w Głowaczowie, spłonął on doszczętnie. Dodatkowo napalone zostały elementy dachu znajdującej się obok pizzerii.

Strażacy w związku z otrzymaniem informacji, że w środku może znajdować się właściciel podjęto czynności poszukiwawcze. Nikogo nie odnaleźli.

W marcu 2023 r. rodzina zgłosiła zaginięcie 57-letniego właściciela budynku mieszkalnego, który spłonął. W ramach czynności policjanci pojechali na miejsce pożaru, przeszukali pogorzelisko i odnaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny.

Było to już o tyle łatwiejsze, że było już tam sucho. Wszystkie przedmioty, które tam się znajdowały, były wysuszone i łatwiej było dokonać powtórnego sprawdzenia. Wówczas znaleziono zwłoki 57-latka – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Po przenalizowaniu wszystkich okoliczności śledczy uznali, że strażacy dopełnili swoich obowiązków w trakcie akcji gaśniczej i śledztwo zostało umorzone.

Exit mobile version