Policja i Państwowa Straż Pożarna sprawdzają, czy ich funkcjonariusze dopełnili wszystkich obowiązków po wypadku w Cierpicach koło Torunia.

W poniedziałek 23 sierpnia na DK-10 w miejscowości Cierpice kierowca busa chcąc uniknąć najechania na tył jadącego przez nim pojazdu zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. W wyniku zderzenia bus uderzył w fiata. Na miejscu zginął kierowca busa, a cztery zostały ranne.

Dzisiaj już wiadomo, że w wypadku zginęły dwie osoby. Okazało się, że służby pracujące na miejscu nie zauważyły jeszcze jednego ciała, które znajdowało się części bagażowej busa. Zostało odnaleziono podczas szczegółowych oględzin pojazdu na parkingu policyjnym.

Według wstępnej opinii biegłego po sekcji zwłok, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał zespół, którego zadaniem będzie sporządzenie szczegółowej analizy działań strażaków podczas akcji.

Z kolei toruńska policja zawiesiła pięciu policjantów drogówki i wszczęto wobec nich postepowanie dyscyplinarne. Sprawą zajmie się też prokuratura.

Foto. KM PSP Toruń 

o autorze

Redakcja/Łukasz