Dzisiaj przed godziną 10:00 w miejscowości Cicibór (woj. lubelskie) doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i wozu bojowego.

Na drodze w kierunku Leśnej Podlaskiej kierowca samochodu marki Fiat Cinquecento zderzył się z jadącym alarmowo średnim samochodzie ratowniczo – gaśniczym (GBA 2,5/24 Renault Midlum 220) z JRG Biała Podlaska. Strażacy byli zadysponowani do pożaru w Nosowie.

W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym, które zostały przetransportowane do szpitala. Stan jednej z nich (pasażerki) określany jest jako ciężki – prawdopodobnie ma złamany kręgosłup. Zastępowi z JRG Biała Podlaska nic się nie stało.

15403189_1342863292412338_2043500913_n

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, iż strażacy poruszali się środkiem jezdni i to oni są odpowiedzialni za spowodowanie wypadku. Wina leży również po stronie służb odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg. Jezdnia była śliska i nieodśnieżona, dlatego kierującemu osobówką nie udało się minąć wozu strażackiego.

Policja poszukuje świadka zdarzenia, który uciekł z miejsca wypadku. Jest on proszony o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Białej Podlaskiej.

Zdjęcia: M24lu.pl

o autorze

Redakcja