Dzisiaj nad ranem, około godziny 5:30 oficer dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ciekocinku (powiat wejherowski, gmina Choczewo) płonie poddasze w wielorodzinnym budynku mieszkalnym.

Na miejsce natychmiast zadysponowano ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Wejherowie oraz okoliczne jednostki OSP.

Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że pożarem objęte jest całe poddasze. Natychmiast poproszono o większe siły i środki – dysponowano Ochotniczą Straż Pożarną z Nadola, Gniewina, Słajszewa, Choczewa, Siasina oraz Kopalina, a także ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku (GCBA 9,5/50 – MAN TGS 26.440). Wszyscy mieszkańcy około 30 osób zostało ewakuowanych ze swoich mieszkań. Straty są ogromne, dach nad głową straciło osiem rodzin. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W akcji gaśniczej bierze udział 11 zastępów straży pożarnej, na miejscu jest również policja oraz pogotowie energetyczne. Akcję utrudnia mróz oraz brak dostępu do sieci hydrantowej – woda dowożona jest z innej miejscowości. W tym momencie sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie.

Rodziny, które straciły dach nad głowwą trafiły do Choczewa – opiekę zapewnił im tamtejszy wójt.

o autorze

Redakcja