W czwartek, 5 marca około godziny 1:40, w miejscowości Porażyn – Dworzec, ciężarówka wbiła się w budynek sklepu spożywczo – przemysłowego.

Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą po wyjściu z łuku drogi stracił panowanie nad zestawem, staranował barierki i uderzył w ścianę budynku. Mężczyźnie nic się nie stało, opuścił pojazd o własnych siłach.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bukowiec i Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z JRG 4 w Poznaniu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, odłączeniu w sklepie zasilania w energię elektryczną, zakręceniu zaworu uszkodzonej instalacji wodociągowej, częściowym odgruzowaniu pomieszczeń, ewakuacji wyposażenia sklepu oraz produktów w bezpieczne miejsce, rozebraniu części izolacji na zewnętrznej stronie budynku celem uwidocznienia ewentualnych uszkodzeń konstrukcji nośnej oraz na ocenie stabilności konstrukcji budynku. Ostatni element działań polegał na wyciągnięciu i odholowanie samochodu w bezpieczne miejsce przy pomocy pojazdu auto pomocy drogowej – informuje asp. sztab. Andrzej Łaciński ze straży pożarnej.

Foto. KP PSP Nowy Tomyśl 

o autorze

Redakcja/Łukasz