Ochotnicza Straż Pożarna w Niepołomicach w województwie małopolskim pod koniec grudnia ubiegłego roku wzbogaciła się o nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

Samochód zabudowała firma Stolarczyk na podwoziu MAN TGS 33.430 6×6. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 11 000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 4000 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, wyciągarkę i podstawowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Jest to nowoczesny pojazd, który z pewnością sprawdzi się w trudnym terenie oraz podczas działań gaśniczych prowadzonych na dużą skalę i spełni oczekiwania strażaków. Samochód cały czas jest doposażony w sprzęt, aby najpóźniej z początkiem lutego rozpoczął służbę i został wprowadzony do podziału bojowego jednostki – poinformował Paweł Dąbroś, naczelnik OSP w Niepołomicach.

Wóz kosztował prawie 1,1 mln zł został zakupiony ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach, dotacji celowej Narodowego i Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków własnych jednostki.

Według danych opublikowany przez serwis 112malopolska.pl, w ubiegłym roku druhowie z Niepołomic interweniowali najwięcej w województwie wśród jednostek OSP – 252 razy.

Foto. UMiG Niepołomice 

o autorze

Redakcja/Łukasz