Siedem osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w centrum Kielc w niedzielę 19.10.2008r tuż po godz. 21. Citroën C3 wjechał w jadącą z wypadku karetkę.

Do zdarzenia doszło w centrum miasta, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Alei IX Wieków Kielc. Jadąca do szpitala z rannym w wypadku we wsi Złota Woda (gm. Łagów) karetka prawdopodobnie na czerwonym świetle wjechała na skrzyżowanie i w tym momencie w jej prawy bok wjechał nadjeżdżajacy z ulicy Warszawskiej osobowy citroën C3. 44-letni kierowca karetki prawdopowodnie próbował przez kilkadziesiąt metrów utrzymać równowagę auta. Samochód przewrócił się bowiem dość daleko od miejsca zdarzenia.

– Rannych zostało siedem osób: dwie z karetki oraz jadąca do szpitala osoba poszkodowana w wypadku w Złotej Wodzie, a także cztery osoby z citroëna, w tym dziecko – poinformowała Agnieszka Włodarska z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

– Wyjaśniamy okoliczności wypadku – powiedziała Gazecie.pl Karolina Sot z biura prasowego kieleckiego policji. Ranne osoby trafiły na oddział ratunkowy szpitala wojewódzkiego na kieleckim Czarnowie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

o autorze

Redakcja