1. KOLEJNE DOSTAWY

To będzie kolejny rok dużych dostaw. Tym razem do Państwowej Straży Pożarnej trafią samochody i sprzęt zakupiony w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’. Będą to m.in. ciężkie samochody ratownictwa technicznego z rotatorem, ciężkie i średnie samochody ratowniczo – gaśnicze, samochody dowodzenia i łączności i zestawy ratownictwa technicznego.

Dostarczone zostaną również ostatnie pojazdy zakupione w ramach projektów DAR i KOLEJ.

2. TAŃSZE ŚWIADECTWO?

Prawdopodobnie MSWiA i Komenda Główna PSP zajmą się zmianami w przepisach, dzięki którym świadectwo dopuszczenia CNBOP dla samochodu ratowniczo – gaśniczego z zagranicy będzie tańsze. Teraz koszt badania to około 40 tysięcy złotych, po zmianach ma kosztować w okolicach 10 tysięcy złotych.

3. WYBORY

Będzie to rok wyborów. W maju wybory do Parlamentu Europejskiego, a w październiku lub listopadzie odbędą się wybory parlamentarne.

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość przegra wybory, czeka nas kolejna fala zmian kadrowych w Państwowej Straży Pożarnej, od Komendy Głównej PSP przez Komendy Wojewódzkie po Komendy Powiatowe/Miejskie.

4.  IFRE-EXPO

W dniach 6-8 czerwca na terenie Targów Kielce odbędzie trzecia edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO.

5. RECERTYFIKACJA USAR POLAND

W czerwcu na poligonie w Pstrążu odbędzie się recertyfikacja Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej USAR POLAND według standardów międzynarodowej grupy doradczej ds. poszukiwania i ratownictwa INSARAG.

6. TANIE WOZY W PSP?

Jeśli Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zakończy pozytywnie rozmowy z firmami to w najbliższych miesiącach do jednostek PSP trafią wozy ratowniczo – gaśnicze o wartości około 600 tys. zł.

Początkowo wozy miały zostać wyprodukowane przez firmę Jelcz lub Autosan, ale nie mają one w chwili obecnej odpowiedniego zaplecza.

o autorze

Redakcja/Łukasz