Podsumowaliśmy już 2020 rok więc czas sprawdzić co nas czeka w Nowym 2021 Roku.

Nowe ubranie służbowe

W 2021 roku zostanie wprowadzone nowe ubranie służbowe, które zostało zaprezentowane w ubiegłym roku przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Zmiany w kształceniu PSP i szkoleniu OSP

Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej zapowiedział zmiany w kształceniu strażaków PSP i szkoleniu druhów OSP.

Zmiany w kształceniu PSP

Kolejna edycja IFRE-EXPO

W dniach 24 – 26 czerwca w Kielcach odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO.

Pielgrzymka strażaków

24 kwietnia odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. Początkowo miała odbyć się w kwietniu 2020 r.

INSARAG w Warszawie

Na początku października w Warszawie odbędzie się Spotkanie Globalne Międzynarodowej Grupy Doradczej ds. Poszukiwania i Ratownictwa INSARAG. Uczestnicy mają przyjąć tak zwaną ‘Deklarację Warszawską’, w której znajdą się kierunki rozwoju INSARAG na lata 2020-2025.

30 lat ustawy o PSP

30 lat temu, 24 sierpnia 1991 roku Sejm uchwalił Ustawę o Państwowej Straży Pożarnej.

185 lat warszawskiej straży

W 2021 roku Warszawska Straż Pożarna obchodzić będzie 185-lecie istnienia.

Najwyższa Izba Kontroli o KSRG

W tym roku Najwyższa Izba Kontroli zaprezentuje wyniki kontroli pod nazwą pt. ‘Funkcjonowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego’. Kontrolerzy sprawdzili czy obowiązujące rozwiązania prawne i organizacyjne KSRG  oraz wyposażenie i przygotowanie ratowników gwarantują sprawne prowadzenie działań ratowniczych.

o autorze

Redakcja/Łukasz