We wtorek, 28 października odbyło się podpisanie aktu notarialnego w którym Miasto Legionowo, przekazało w drodze darowizny działkę pod budowę nowej strażnicy na rzecz skarbu państwa. Wcześniej na transakcję wyraził zgodę Wojewoda Mazowiecki.

Działka o powierzchni 1,3 ha na której zostanie wybudowana nowa strażnica Komendy Powiatowej PSP w Legionowie zlokalizowana jest między tunelem a ulicami Jagiellońską i Nowobarską. Dzięki podpisaniu aktu notarialnego znajdzie się pod zarządem Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

– Budynek, w którym mieści się obecna siedziba straży nie spełnia wymogów, jest zbyt mały i mocno już wysłużony. Także lokalizacja nie jest zbyt szczęśliwa, usytuowanie bazy straży pożarnej przy tunelu pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców całego miasta – powiedział prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Wyjściowym obiektem do prac koncepcyjnych będzie wybudowana już strażnica Komendy Powiatowej PSP w Śremie w województwie wielkopolskim.

Szacowany koszt budowy to około 10 milionów złotych, środki te w całości będą pochodziły z budżetu państwa. Wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na wiosnę 2018 r.

Foto. KP PSP Legionowo i Śrem

 

o autorze

Redakcja/Łukasz