Dzisiaj na terenie 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie przeprowadzony został ćwiczebny alarm pożarowy.

W jednym z pomieszczeń podczas prac związanych z wymianą oświetlenia doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Dyżurny kompanii, który przechodził obok palącego się pomieszczenia zauważył dym wydobywający się dołem drzwi. Chcąc sprawdzić, co się stało otworzył drzwi i tym samym spowodował rozprzestrzenienie się pożaru na korytarz. Całe pierwsze piętro błyskawicznie stanęło w płomieniach. Dodatkowo na drugim piętrze znajdowały się osoby, które nie mogą opuścić budynku klatką schodową – przejście zostało odcięte przez ogień.

Tak przedstawiał się scenariusz ćwiczebnego alarmu pożarowego. Podobne ćwiczenia na terenie jednostki odbywają się regularnie.

Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było doskonalenie czynności wykonywanych przez wszystkich żołnierzy, służby dyżurne, Wojskową Straż Pożarną oraz siły i środki Państwowej Straży Pożarnej przewidziane jako wsparcie w akcjach ratowniczych dla Jednostki Wojskowej.

W akcji udział brały dwa zastępy Wojskowej Straży Pożarnej ze Świętoszowa i miejscowości Dobre nad Kwisą oraz samochód specjalny z drabiną z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Bolesławcu.

Foto. kpt. Katarzyna Sawicka

o autorze

Redakcja/Łukasz