We wtorek  na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „ŚMIGŁO”. 

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w śmigłowcu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na lądowisku szpitala załoga śmigłowca ujawniła w bagażu  przewożonego pacjenta urządzenie przypominające swoim wyglądem bombę z zapalnikiem zegarowym. Śmigłowiec ma wyłączony silnik, załoga z pasażerem ewakuowała się z miejsca. Informację o zdarzeniu otrzymują służby. Pierwsi ma miejsce przybywają policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych antyterrorystów.

Policjanci przy pomocy robota pirotechnicznego wyciągają ładunek z helikoptera i detonują go w bezpiecznym miejscu.

Celem przeprowadzonych działań pod kryptonimem „ŚMIGŁO”  było usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowej, jaką jest podłożenie ładunku wybuchowego. Policjanci z KMP w Lublinie doskonalili umiejętności współdziałania z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Lublinie, funkcjonariuszami Straży Pożarnej i pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie w przypadku zaistnienia w/w sytuacji kryzysowej.

Foto. policja

o autorze

Redakcja/Łukasz