13 czerwca na terenie Opactwa Cystersów w Lubiążu odbyły się ćwiczenia taktyczno – bojowe pod kryptonimem ‘KLASZTOR 2015’.

Zgodnie z przygotowanym scenariuszem, strażacy zostali zadysponowani do pożaru, który wybuchł na strychu obiektu. Podczas ćwiczeń poddano praktycznej weryfikacji wszystkie elementy decydujące o skuteczności tego typu działań ratowniczo – gaśniczych. Zespół oceniający sprawdzał m.in. system alarmowania, czas dojazdu do miejsca zdarzenia, organizację akcji i trafność podejmowanych decyzji. Wszystkie te i inne elementy składają się, bowiem na całość, jaką jest obrona obiektu zabytkowego przed ewentualnym pożarem.

DSC06327

W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki z powiatu trzebnickiego, wołowskiego, legnickiego, średzkiego oraz strażacy z Wrocławia, Bolesławca i Wałbrzycha.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu to nie ostatnie ćwiczenia, jakie odbyły się na zabytkowym obiekcie w województwie Dolnośląskim. W planach są m.in. ćwiczenia w zamku Czocha i zespole pałacowym w Dobroszycach.

Foto. KW PSP Wrocław

o autorze

Redakcja