We wtorek 29 października na terenie Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem ‘KLASZTOR 2019’.

Składały się one z trzech epizodów. Pierwszy epizod zakładał pożar zewnętrzny dachu, wieży kościelnej i pożar wewnętrzny poddasza kościoła, epizod drugi – ewakuacja i zabezpieczenie zabytkowego i drogocennego mienia, trzeci epizod – grupa harcerzy przebywająca na polu namiotowym zostaje uderzona piorunem.

Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie praktycznych możliwości współdziałania i dyspozycyjności sił i środków PSP, OSP oraz służb współdziałających podczas zdarzeń.

W ćwiczeniach ‘KLASZTOR 2019’ wzięły udział siły i środki z KP PSP i JRG Jędrzejów, JRG Pińczów, OSP Prząsław, Mierzawa, Małogoszcz, Imielno, Wodzisław, Węgleszyn, Nawarzyce i Oksa.

Na miejscu byli obecni przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, Komendy Miejskiej PSP w Kielcach, Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oddział w Jędrzejowie, Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jędrzejowie, Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jędrzejowie, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Foto. Grzegorz Pruski

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl