W piątek 25 października na terenie hali magazynowej jednej z firm z miejscowości Psary przeprowadzono ćwiczenia Kompanii Odwodowej OSP nr 1 „Będzin”.

Alarmowanie jednostek nastąpiło o godzinie 17:30. Jako punkt koncentracji SiŚ przyjęto plac przed Komendą Powiatową PSP w Będzinie. Po uformowaniu pododdziałów sprawdzono kompletność umundurowania, dokumentacji, sprawności sprzętu ratowniczego i poprawności jego zamocowania. Następnie po zapoznaniu strażaków OSP z charakterystyką pożarów obiektów magazynowych oraz zasadami bhp podczas tego typu zdarzeń zastępy wchodzące w skład Kompani przemieściły się do docelowego miejsca prowadzonych ćwiczeń, gdzie sukcesywnie zostały wprowadzane do symulowanych działań – poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Będzinie.

Celem ćwiczeń było przygotowanie druhów OSP do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w obiektach magazynowych, sprawdzenie umiejętności wykorzystania posiadanego sprzętu, praktyczne sprawdzenie znajomości i zasad taktyki działań gaśniczych oraz weryfikacja sprawności działania jednostek w przypadku potrzeby wykorzystania procedur ratowniczych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Foto. KP PSP Będzin

o autorze

Redakcja/Łukasz