14 października na terenie Lasu Paprockiego w Zduńskiej Woli przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem „LAS PAPROCKI 2021”.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że o godzinie 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Zduńska Wola na ulicy Głównej (rondo w Lesie Paprockim). Samochodami podróżowało łącznie 5 osób, dwie osoby były zakleszczone we wrakach pojazdów, trzy kolejne osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami. W międzyczasie doszło do pożaru lasu na powierzchni ok. 0,5 ha, na terenie Nadleśnictwa Kolumna – Leśnictwo Piaski, tzw. „Las Paprocki”.

W działania zaangażowano siły i środki z Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli i jednostki OSP z powiatu zduńskowolskiego. Zadysponowano również samochód dowodzenia i łączności z KP PSP Sieradz.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie współdziałania sił i środków PSP i OSP w KSRG z innymi służbami i podmiotami podczas działań ratowniczo-gaśniczych z zakresu walki z pożarami oraz ratownictwa technicznego i ratownictwa medycznego, sprawdzenie możliwości operacyjno – taktycznych podczas gaszenia pożarów lasów, zapewnienie zaopatrzenia w wodę do celów gaśniczych, w tym dostarczanie wody na duże odległości i sprawdzenie organizacji łączności na obszarach leśnych z wykorzystaniem samochodu SDiŁ.

Foto. Sebastian Komorowski/ratownicza.net

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl