Już jutro w województwie opolskim ruszają ćwiczenia krajowe Centralnego Odwodu Operacyjnego pod kryptonimem ‘Opolskie 2021’.

Ćwiczenia odbędą się na terenie Nysy i powiatu nyskiego w dniach od 19 do 21 października br. Ich głównym celem będzie ocena przygotowania sił i środków COO do realizacji działań na pozomie specjalistycznym.

W ćwiczeniach wezmą udział wydzielone siły i środki z województw: opolskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego oraz Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie i Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Ponadto w ćwiczenia zostanie zaangażowana jedna z grup specjalistycznych z terenu Republiki Czeskiej oraz inne podmioty współpracujące, między innymi: Policja, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Graniczna, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Krajowa Administracja Skarbowa oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie – przekazał mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu.

Zaangażowanych zostanie w sumie blisko 300 strażaków i prawie 100 pojazdów.

W tym roku ćwiczenia na podobną skalę odbyły się w województwach pomorskim i wielkopolskim. Ostatnie ćwiczenia krajowe zaplanowano na listopad w województwie świętokrzyskim. 

Foto. Łukasz Rutkowski

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl