10 maja około godziny 12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tychach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu na terenie Nadleśnictwa Kobiór w rejonie przepompowni.

Na miejsce natychmiast skierowane zostały zastępy JRG Tychy (GBA, GBA, GCBARt, GCBA). Po dotarciu na miejsce okazało się, że doszło do pożaru młodnika w dwóch różnych miejscach. Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się ognia KDR poprosił o dodatkowe zastępy. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy (SW +agregat pompowy, SLRr+quad, SLOp, SOp) oraz zastępy OSP powiatu mikołowskiego i bieruńsko lędzińskiego wchodzące w skład 13 kompanii odwodowej, kompania gaśnicza „Poraj” składająca się z sił i środków PSP województwa śląskiego oraz ciężki pluton gaśniczy Mysłowice.

W trakcie koncentracji sił i środków  okazało się, że pożar lasu jest elementem ćwiczeń pk. „LAS 2018” zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Zadaniem strażaków działających na miejscu było zorganizowanie zaopatrzenia wodnego oraz ugaszenie pożaru. Ćwiczenia zakończone zostały po godzinie 17.

Foto. 112TYCHY.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz