W sobotnie przedpołudnie na budowie drogi ekspresowej S8 – obwodnicy Marek w powiecie wołomińskim odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem ‘MARKI 2017’.

Scenariusz zakładał, że w rejonie węzła Kobyłka wyjeżdzający pojazd budowy uderzył w autobus jadący w kierunku Warszawy, który przewrócił się na samochody osobowe. W samochodach osobowych były uwięzione osoby, a w autobusie wielu rannych.

Podczas prowadzenia akcji ratunkowej strażacy, policjanci, ratownicy medyczni oraz pracownicy Służb Liniowych Zarządcy Drogi doskonalili swoje umiejętności i sprawdzili obowiązujące procedury współdziałania. W rolę pozorantów wcielili się członkowie Fundacji ANIKAR i Młodzieżowa Drużyna Ratownicza – Warszawa.

Działania na miejscu prowadziły zastępy z JRG Wołomin, jednostki OSP z powiatu wołomińskiego oraz wydzielone siły i środki Komendy Miejskiej PSP w Warszawie w tym JRG 15, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego ‘WARSZAWA-8’ i Sekcja Ratownictwa Medycznego ‘WARSZAWA MEDYK’.

Obwodnica Marek będąca fragmentem drogi ekspresowej S8 według najnowszych informacji ma zostać otwarta w drugiej połowie października. Jest to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców, obecnie przez Marki przejeżdża około 80 tysięcy pojazdów na dobę.

Foto. Młodzieżowa Drużyna Ratownicza – Warszawa

o autorze

Redakcja/Łukasz