22 września na terenie Zakładu Eksploatacji Kruszywa w Radłowie odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Tarnowie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał przetrenowanie działań z zakresu dwóch płaszczyzn: powodziowej (działania pompowe) oraz ratownictwa wodno-nurkowego.

W ćwiczenia zaangażowano Kompanię Specjalną Powodziowo-Pompową COO KRAKUS II i Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘TARNÓW’. Działania wspierały siły i środki KM PSP w Tarnowie i jednostki OSP.

Ćwiczenia były testem dla sprzętu będącego na wyposażeniu małopolskich strażaków, sprawdzianem umiejętności strażaków dotyczących technik ewakuacyjnych osób znajdujących się pod wodą, jak i sprawdzeniem systemu łączności, który Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie organizowała. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wyznaczeni zostali oficerowie, którzy oceniali organizacje i poprawność działań. Zespół rozjemców wysoko ocenił organizację oraz przeprowadzenie ćwiczeń – przekazała tarnowska straż pożarna.

Foto. KM PSP Tarnów

o autorze

Redakcja/Łukasz