4 października na terenie kompleksu leśnego leśnictwa Przystań w gminie Olszewo Borki, przeprowadzone zostały niezapowiedziane ćwiczenia z zakresu organizacji zaopatrzenia wodnego.

Celem głównym ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego z terenu woj. mazowieckiego do działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wymagających organizacji zaopatrzenia wodnego na duże odległości. W założeniu uwzględniono warianty rozwinięć zawartych w propozycji „Standardu postępowania w zakresie budowy układów pompowo—wężowych zaopatrzenia wodnego w oparciu o możliwości taktyczno-techniczne plutonu wsparcia kompanii gaśniczej coo ksrg” – informuje mł. bryg Robert Chodkowski z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.

W ćwiczenia wzięły udział wydzielone siły i środki z Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej z Ostrołęki, Ciechanowa, Przasnysza, Ostrowi Mazowieckiej, Makowa Mazowieckiego, Wyszkowa, Pułtuska, Mławy i Nowego Dworu Mazowieckiego. Kierującym Działaniami Ratowniczymi był Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce bryg. Grzegorz Pragacz.

Ćwiczenia oceniali wyznaczeni rozjemcy z KW PSP w Warszawie, KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej i KP PSP w Przasnyszu.

Foto. KW PSP Warszawa

o autorze

Redakcja/Łukasz