W środę 30 czerwca na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające pod kryptonimem ‘GRYF-2021’.

W przewożącym kilkunastoosobową grupę młodzieży autobusie dochodzi do nagłego uszkodzenia opony lewego przedniego koła w wyniku czego pojazd gwałtownie skręca na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z samochodem osobowy, którym podróżuje dwie osoby. W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznaje kilku pasażerów autobusu oraz 2 osoby podróżujące samochodem osobowym, w którym pozostają przygnieceni przez uszkodzoną karoserię. Przejeżdżające drogą kolejne auto osobowe w wyniku nieostrożności kierowcy zderza się z barierkami ochronnymi i staje w płomieniach. W pojeździe prawdopodobnie przebywa obcokrajowiec, który w nielegalny sposób przekroczył granicę Rzeczpospolitej Polskiej – tak opisuje scenariusz ćwiczeń Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim.

Ich celem było doskonalenie czynności ratowniczych podczas zdarzenia o charakterze masowym i mnogim.

W ćwiczeniach udział wzięło piętnaście zastępów straży pożarnej, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja, Straż Graniczna, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, przedstawiciele GDDKiA.

Foto. PSP Tomaszów Lubelski

 

o autorze

Redakcja/Łukasz