W środę 22 września na obwodnicy Janowa Lubelskiego w ciągu drogi S-19 przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające pod kryptonimem „Via Carpatia – 2021”.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na wysokości „MOP – Janów Lubelski Wschód„ doszło do wypadku drogowego. Cysterna przewożąca około 10 tys. litrów substancji o kodzie 1202 nie zasygnalizował zamiaru zjazdu na MOP i rozpoczął proces hamowania. Jadący za nim kierujący autobusu nie zdążył zahamować i z dużą siła uderzył w tył cysterny.  W zdarzeniu brały również udział samochody osobowe jadące za autobusem. Łącznie poszkodowanych było 29 osób.

Na miejsce skierowano siedemnaście zastępów straży pożarnej z powiatu janowskiego , Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policję. Obecni byli również przedstawiciele Zespołu Zarządzania Kryzysowego, PCK i Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie czynności ratowniczych podczas zdarzenia w komunikacji drogowej o charakterze masowym i mnogim  z wykorzystaniem jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu oraz służb współdziałających.

Foto. KP PSP Jw anowie Lubelskim

o autorze

Redakcja/Łukasz