W środę 16.11.2016 r. odbyły się ćwiczenia zgrywające Powiatowy Pluton Ratowniczy, który składa się z KP PSP Puławy, OSP Kłoda, OSP Kazimierz Dolny, OSP Baranów (nieobecni na ćwiczeniach) oraz OSP Nałęczów.

Ćwiczenia odbyły się na obiekcie Centrum Szkoleniowo – Wypoczynkowego Energetyk w Nałęczowie przy ul. Paderewskiego 10. Celem głównym ćwiczeń było zapoznanie strażaków z zagrożeniami jakie mogą wystąpić podczas działań ratowniczo-gaśniczych na tym obiekcie.

Założeniem było odnalezienie przyczyn aktywacji czujek przeciwpożarowych, zagaszeniem ewentualnego pożaru, rozwinięciem linii gaśniczej na trzecie piętro, ewakuacja osoby poszkodowanej przy pomocy drabiny mechanicznej na podwoziu Iveco Magirus oraz utworzeniu zasilania do GBA MB Atego z hydrantu podziemnego.

Po zakończeniu ćwiczeń dokonano podsumowania, w którym krok po kroku omówiono błędy oraz cały przebieg działań, a jednostki zostały oprowadzone po obiekcie w celu zapoznania się z budową oraz rozmieszczeniem poszczególnych elementów budynku.

o autorze

Redakcja