W piątek 2 maja br. o godzinie 18:52&strażacy z OSP Cybinka zostali poinformowani o tragicznym wypadku na drodze krajowej numer 29
pomiędzy miejscowościami Cybinka, a Urad (powiat słubicki, woj. lubuskie).&W wyniku czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Do działania natychmiast wyruszyły dwa zastępy z OSP Cybinka wraz z załogą karetki pogotowia. W tym samym czasie zadysponowano&również dwa zastępy z JRG w Słubicach oraz dwie załogi ratownictwa medycznego ze Szpitala Powiatowego w Słubicach.

Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali dwa kompletnie rozbite samochody osobowe marki Audi oraz Mercedes, w których uwięzieni byli kierujący. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz uwolnienia poszkodowanych z wraków pojazdów przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Do ich zadań należało również udzielenie pomocy oraz wsparcia dla pozostałych poszkodowanych.

Niestety, w wyniku wypadku kierujący Audi (w pojeździe jechał sam) poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Mercedesem z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwoje poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitala karetkami pogotowia. Jedna osoba wyszła z wypadku bez szwanku.

Na miejscu działań funkcjonariusze Policji pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności&wyjaśniające przyczyny wypadku. Droga krajowa nr 29 była zablokowana do północy. Policja wyznaczyła objazdy przez Cybinkę oraz Rzepin.&

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony WWW oraz śledzenia profilu na facebooku.

o autorze

Redakcja