We wtorek, 8 lipca 2014 roku w godzinach popołudniowych nad Cybinkę (powiat słubicki, woj. lubuskie) i okolice nadciągnęły czarne chmury, przynosząc gwałtowne załamanie pogody. Trwająca nie dłużej niż kilkanaście minut burza, z intensywnymi opadami deszczu i gradu oraz porywistym wiatrem, spowodowała powstanie wielu szkód oraz wiatrołomów. W związku z usuwaniem skutków burzy strażacy z Cybinki odnotowali cztery interwencje.&

Pracę tego dnia strażacy rozpoczęli o godzinie 16:04. Zadysponowani zostali do usunięcia złamanego konara drzewa, który tamuje całkowicie ruch na drodze powiatowej nr 1248F w okolicach miejscowości Białków, który dodatkowo uszkodził również linię energetyczną, a jego obłamana część zwisa jeszcze nad jezdnią, stwarzając dodatkowe zagrożenie. Działania prowadzili wspólnie z zastępem z OSP Białków i podnośnikiem z JRG w Słubicach.

Do kolejnego zdarzenia ratownicy wyruszyli o godzinie 16:34, tym razem do usunięcia powalonego drzewa w ciągu drogi krajowej nr 29 w pobliżu miejscowości Urad. Prosto z Uradu, o godzinie 16:59 zadysponowani zostali do zdarzenia w miejscowości Cybinka przy ulicy Wileńskiej, gdzie złamany konar drzewa uszkodził poszycie dachu budynku mieszkalnego.

Ponownie przy pomocy wysięgnika z JRG w Słubicach, który przybył na miejsce zdarzenia po zakończeniu działań w ciągu drogi powiatowej w okolicy Białkowa, usunęli skutki powstałe w wyniku obłamania drzewa oraz zabezpieczyli pozostały jego kikut przed powstawaniem podobnych zdarzeń w przyszłości, po czym strażacy rozjechali się do swoich jednostek.

Po powrocie do remizy nie zdążyli nawet ściągnąć z siebie mundurów, gdy otrzymali kolejne zgłoszenie. Była godzina 18:36. Strażacy z Cybinki ponownie wyruszyli do usunięcia powalonego drzewa utrudniającego ruch, tym razem w ciągu ulicy Krakowskiej w Cybince. Swój dyżur tego dnia zakończyli o godzinie 19:36, kiedy to powrócili ponownie do remizy. &

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia&naszej strony WWW&oraz&śledzenia profilu na facebooku.

o autorze

Redakcja